România a fost învinsă de Polonia, scor 3-0, în preliminariile CM-2018

Reprezentativa de fotbal a României a fost învinsă, ieri, pe Arena Naţională, cu scorul de 3-0, de selecţionata Poloniei, într-un meci contând pentru etapa a patra a Grupei E a preliminariilor Cupei Mondiale din 2018. Meciul a fost marcat de numeroase incidente.

Partida a fost întreruptă în prima repriză, după ce fanii rapidişti au aruncat torţe în teren. Lewandowski s-a prăbuşit pe teren după ce o petardă a căzut lângă el. Golurile au fost marcate de Grosicki și Lewandowski, de două ori.

Fanii marilor echipe din Capitală, Steaua, Dinamo, Rapid, au scandat injurii la adresa FRF în timpul meciului. De asemenea, fani ai echipei Dinamo s-au luat la bătaie cu suporterii polonezi, care scandau Ungaria, în minutul 20 al meciului de vineri. Suporterii dinamovişti se aflau la inelul 3 al Arenei Naţionale, iar jandarmii au avut nevoie de cinci minute pentru a interveni.