FCSB învinge chinuit FC Voluntari, cu penalty discutabil și gol în prelungiri

Încă două meciuri s-au disputat duminică în prima etapă a Ligii I la fotbal. Fosta campioană, Astra Giurgiu, a câștigat greu cu o echipă venită din Liga a II-a.

În cealaltă dispută, FCSB (nimeni alta decât fosta Steaua) s-a chinuit amarnic pe Arena Națională cu FC Voluntari, învingând doar după ce a primit în min.34 un penalty la Tănase (contestat masiv de cei de la Voluntari după meci) și după un gol marcat de Denis Man în minutul 92 al prelungirilor, la chiar ultima fază a partidei.

Astra Giurgiu – Sepsi Sf. Gheorghe 1-0 (0-0). A marcat Marquinhos în min. 50.

FCSB – FC Voluntari 2-1 (1-0).  Au înscris Budescu ’34 din penalty, Man ’90+2 / Bălan ’55.

Vineri și sâmbătă am consemnat rezultatele: CSU Craiova – CSM Poli Iași 2-0, Concordia Chiajna – Poli Timisoara 0-1, precum și Juventus Bucuresti – Dinamo 0-3.