Cristiano, Realul și cei de la Liverpool urcă în sferturile Champions League

”Galacticii” de la Real Madrid, echipa deţinătoare a trofeului Ligii Campionilor, Champions League, au învins superb, marţi seară, în deplasare, cu  2-1, echipa Paris Saint-Germain, în manşa secundă a optimilor de finală ale Ligii Campionilor şi s-au calificat în sferturile de finală. Scorul general: 5-2, după în tur scorul a fost 3-1 tot pentru Real. Unul din eroi a fost tot celebrul Cristiano Ronaldo, care a deschis scorul în minutul 51, iar după eliminarea lui Marco Verratti din minutul 66, PSG a egalat în inferioritate, prin Cavani, dar în minutul 71. Realul a preluat din nou conducerea după golul lui Casemiro din minutul 80 și a închis problema calificării. Şi englezii de la Liverpool s-au calificat, după o remiză, 0-0 pe teren propriu cu FC Porto, având avantajul victoriei zdrobitoare, 5-0 din tur. Liverpool va juca din nou în sferturile Ligii Campionilor după o absență de 9 ani. (foto managingmadrid.com)