Derby fără suspans, FCSB câștigă la pas

Derby șters și anost la București, pe Arena Națională. Campioana României nu prea s-a văzut în prima repriză a meciului, când a și primit două goluri de la vicecampioană, FCSB, autori Budescu și Momcilovici. Statistica în dreptul Viitorului foarte săracă. Oaspeții n-au intrat decât de 3 ori în careul roș-albaștrilor, dar niciodată nu au făcut-o periculor. periculos. Singura încercare cât de cât în atac i-a aparținut lui Ianis Hagi, care a trimis, în minutul 43, o lovitură liberă de la 20 de metri direct în zidul format de jucătorii lui Dică. Atât în dreptul șuturilor pe poartă, cât și în dreptul cornerelor apare cifra 0 în dreptul Viitorului. E limpede că, nemaiavând miza luptei pentru totlu, ca anul trecut băieții lui Hagi s-au mulțumit să se apere.                                                                                                                        FCSB – Viitorul Constanța 2-1 (2-0) , în play-off-ul Ligii I. (foto ProSport)