Meci și adversar dificil pentru Simona Halep, miercuri, la Stuttgart

S-a aflat cine este prima adversară a Simonei Halep în puternicul turneu pe zgură de la Stuttgart (Germania). Nu va fi deloc ușor, pentru că e vorba de o jucătoare în mare formă, anume nr.17 mondial, Magdalena Rybarikova, din Slovacia. Rybarikova a eliminat-o pe valoroasa rusoaică Darya Kasatkina după un meci perfect în care a cedat doar patru game-uri. Jucătoarea din Slovacia s-a impus cu 6-2, 6-2 şi o va întâlni miercuri pe Simona Halep, nr.1 mondial, în turul al doilea al turneului de la Stuttgart.

Cele două s-au întâlnit până acum doar pe suprafață hard, de cinci ori , nejucând niciodată pe zgură în circuitul WTA.

Simona Halep conduce cu 3-2 în  meciurile directe, ultima victorie fiind cea de la Beijing, anul trecut, atunci când Rybarykova a abandonat în setul al doilea după ce pierduse primul set. (foto pariuri1x2.ro)