Inter, cu un jucător în minus, a fost aproape de victorie cu Juventus

inter

Juventus Torino, liderul din Serie A, a învins sâmbătă, în deplasare, cu scorul de 3-2, echipa Inter Milano, într-un meci din etapa a XXXV-a a campionatului Italiei. Gazdele au fost aproape de victorie, deşi au avut un jucător eliminat înainte de minutul 20, informează News.ro.

Românul care continuă la liderul din Serie A, fosta echipă a lui Maradona

Inter Milano a rămas în inferioritate numerică în minutul 18, când a fost eliminat Matias Vecino, la cinci minute după ce Juventus marcase prin Douglas Costa (’13).

În minutul 65, pentru Inter a înscris şi Andrea Barzagli, de la Juve

Gazdele şi-au revenit, deşi aveau un jucător mai puţin, şi au egalat prin Mauro Icardi, în minutul 52. În minutul 65, pentru Inter a înscris şi Andrea Barzagli, de la Juve, în propria poartă.

Juventus a obţinut cele trei puncte datorită golurilor marcate de Juan Cuadrado ’87 şi Gonzalo Higuain ’89.

Partidele Crotone – Sassuolo, Atalanta – Genoa, Benevento – Udinese, Bologna – AC Milan, Hellas Verona – SPAL, Sampdoria – Cagliari, Fiorentina – Napoli şi Torino – Lazio Roma sunt programate duminică.