VIDEO. Zeii au coborât la Torino și au luat numele lui Ronaldo: Juve-Real 0-3

Marți seara au avut loc primele două meciuri din sferturile de finală ale Ligii Campionilor, ediția 2017 – 2018. Marea performeră a fost Real Madrid, care a învins-o pe Juventus chiar la Torino, cu 3-0, în timp ce Bayern a câștigat în deplasare, la Sevilla, 2-1. După un meci magistral făcut de Cristiano Ronaldo, Real Madrid s-a impus cu 3-0 pe terenul lui Juventus și e 99% calificată în semifinalele Ligii. De asemenea, bayern Munchen pornește tot cu ptima șansă în retur.                                                                                                      Marele fotbalist portughez, nr.1 în lume, a deschis scorul după doar 3 minute, finalizând perfect pasa lui Isco. Real putea conduce cu 2-0 la pauză, dar șutul-bombă al lui Kroos a lovit bara transversală. Recitalul fenomenalului Cristiano Ronaldo a continuat în minutul 64. El a înscris un gol de-a dreptul senzațional! Carvajal a centrat din lateral, iar portughezul a înscris printr-o foarfecă cum foarte rar se văd pe stadioane. Imediat, acesta a primit un standing-ovation din partea întregului stadion, care, practic, își aplauda adversarul. Vedeți mai jos golul de istorie și antologie al lui Cristiano.

Real a tranșat calificarea în minutul 72, când Ronaldo și Marcelo s-au distrat cu apărarea torinezilor, iar brazilianul a îndeplinit o simplă formalitate. Ronaldo putea face hatrick-ul pe final, dar Buffon s-a opus salvator în două rânduri.  (foto goal.com)