Barcelona învinge pe Inter sub conducerea lui Hațegan

FC Barcelona a învins, miercuri, pe teren propriu, cu scorul de 2-0, echipa Internazionale Milano, într-un meci din grupele Ligii Campionilor, joc care a fost arbitrat de Ovidiu Haţegan.

Tot miercuri, Liverpool şi Borussia Dortmund au obţinut victorii cu 4-0 în partidele cu Steaua Roşie Belgrad şi Atletico Madrid, iar PSG a remizat cu Napoli, scor 2-2, datorită unui autogol şi unul gol marcat în minutul 90+3.

Rezultate din Liga Campionilor:

Grupa A

FC Bruges – AS Monaco 1-1

Au marcat: Wesley ‘39 / Sylla ’31

Borussia Dortmund – Atletico Madrid 4-0

Au marcat: Witsel ’38, Guerreiro ’73, ’89, J. Sancho ‘83

Clasament: 1. Borussia Dortmund – 9 puncte, 2. Atletico Madrid – 6 puncte, 3. FC Bruges – un punct, 4. AS Monaco – un punct.

Grupa B

PSV Eindhoven – Tottenham 2-2

Au marcat: Lozano ’30, De Jong ’87 / Lucas ’39, Kane ’55

FC Barcelona – Internazionale Milano 2-0

Au marcat: Rafinha ’32, Jordi Alba ‘83

Clasament: 1. FC Barcelona – 9 puncte, 2. Internazionale Milano – 6 puncte, 3. Tottenham – un punct, 4. PSV Eindhoven – un punct.

Grupa C

Liverpool – Steaua Roşie Belgrad 4-0

Au marcat: Firmino ’20, Salah ’45, ’51 (penalti), Mane ‘80

În minutul 76, Mane a ratat un penalti.

Paris Saint-Germain – Napoli 2-2

Au marcat: Mario Rui ’61 (autogol), Di Maria ‘90+3 / Insigne ’29, Mertens ‘77

Clasament: 1. Liverpool – 6 puncte, 2. Napoli – 5 puncte, 3. PSG – 4 puncte, 4. Steaua Roşie Belgrad – un punct

Grupa D

Galatasaray – Schalke 04 0-0

Lokomotiv Moscova – FC Porto 1-3

Au marcat: Miranciuk ’38 / Marega ’26 (penalti), Herrera ’35, Corona ‘47

În minutul 10, Manuel Fernandes (Lokomotiv) a ratat un penalti. În minutul 76, de la gazde a fost eliminat Kverkvelia.

Clasament: 1. FC Porto – 7 puncte, 2. Schalke 04 – 5 puncte, 3. Galatasaray – 4 puncte, 4. Lokomotiv Moscova – niciun punct.