Scandal uriaș la TSKA Moscova-Real Madrid, după ce arbitrul Hațegan l-a eliminat pe legendarul portar rus Akinfeev

Ovidiu Haţegan i-a scos din minţi pe ruşi în finalul partidei cu Real Madrid. Centralul român i-a acordat două cartonaşe galbene pentru proteste veteranului Igor Akinfeev, spre uimirea gazdelor.

De la margine s-au arătat patru minute suplimentare, dar Haţegan a decis să nu fluiere în minutul 90+4, pentru că Real se afla în atac. Madrilenii au finalizat acţiunea în minutul 90+5, iar Akinfeev i-a reproşat acest lucru centralului român. Haţegan i-a acordat cartonaşul galben, Akinfeev i-a mai spus ceva, iar Haţegan i-a acordat şi al doilea cartonaş galben, într-un interval de maxim cinci secunde.

Akinfeev a părăsit cu greu terenul, iar în teren a fost trimis portarul de rezervă, Kyrnats, pentru că ŢSKA mai avea o schimbare la dispoziţie. Partida s-a prelungit până în minutul 90+8, dar Haţegan a fluierat finalul în cele din urmă, iar ruşii s-au impus cu 1-0. Vlasic a marcat golul victoriei în minutul 2, după o eroare a lui Toni Kroos.