Simona Halep o învinge categoric pe Strycova şi se califică în turul al treilea la Indian Wells. Buzărnescu, eliminată de Gavrilova

Simona Halep

UPDATE Simona Halep s-a calificat în turul al treilea la Indian Wells, după o victorie categorică în faţa Barborei Strycova, 6-2, 6-4. Simona a făcut un prim set superb, surprinzându-şi adversara cu un joc variat, axat în special pe cross-uri, veniri repetate la fileu, care i-au adus mai multe mingi câştigătoare, în pofida experienţei la dublu a adversarei.

Setul doi a fost ceva mai strâns, Halep a avut o perioadă în care numărul greşelilor neforţate a crescut, poate şi pe fondul scăderii temperaturii, care îngreunează mingea şi face mai lent terenul, iar efortul depus este mai mare. Din fericire, campioana noastră şi-a revenit la timp, astfel că, după ce a fost egalată la patru de Strycova, a reuşit să se desprindă şi să câştige meciul. Fără a avea un antrenor, deocamdată.

UPDATE Mihaela Buzărnescu a fost eliminată de Daria Gavrilova, în turul al doilea al turneului de la Indian Wells.

(Ştirea iniţială)

Buzărnescu, locul 31 WTA şi cap de serie numărul 29, a fost învinsă vineri noaptea, cu scorul de 6-2, 6-2, de australianca Daria Gavrilova, locul 53 WTA.

Simona Halep joacă în această noapte, în jurul orei 1.30, în turul doi la Indian Wells, contra Barborei Strycova.

Duelul Simona Halep – Barbora Strycova este programat pe terenul 2 şi va fi difuzat în direct de Digisport.

Incredibil! Simona Halep a fost acuzată că a trişat la Dubai

La această oră se desfăşoară partida dintre Mihaela Buzărnescu (31 WTA) şi Daria Gavrilova (53 WTA).

După primul set câştigat de Gavrilova cu 6-2, în setul secund Mihaela se află la egalitate, 1-1, cu adversara sa.