Nadia și-a transmis coroana. ”Simona e Regina”

Cea mai valoroasă gimnastă a tuturor timpurilor, Nadia Comăneci, a caracterizat-o sâmbătă, după finala de la Wimbledon drept „Regina tenisului pe iarbă” pe Simona Halep, după ce aceasta a câştigat categoric și spectaculos turneul de Mare Șlem de la Wimbledon.

“Regina ierbii @simonahalep @wimbledon champ”, a scris Nadia Comăneci, sâmbătă, pe Facebook. EA ESTE REGINA! Și nu numai la Wimbledon!

Simona Halep (7 WTA) a învins-o, sâmbătă, pe Serena Williams (10 WTA), scor 6-2, 6-2 și a câștigat turneul de Mare Șlem de la Wimbledon, acesta fiind cel de-al doilea turneu de Mare Șlem câștigat de sportiva din România. SIMONA VA URCA LUNI PE LOCUL 4 WTA, DAR ÎN ACEST MOMENT ESTE – DE DEPARTE – CEA MAI VALOROASĂ DIN LUME.