EURO 2020: România – Norvegia 1-1. 30.000 de copii î-au încurajat pe tricolori

UPDATE România a remizat, scor 1-1, marți seară în meciul cu Norvegia, de pe Arena Națională, în grupa F de calificare la EURO 2020. Golul norvegienilor a fost înscris în minutele de prelungire.

Golurile partidei au fost marcate de Mitriță, în minutul 62, și de Sorloth, în minutul 90+2.

(Ştirea iniţală)

Selecţionatele României şi Norvegiei sunt la egalitate, 0-0, la pauza meciului care are loc marţi seara, pe Arena Naţională din Bucureşti, în Grupa F a preliminariilor EURO 2020 la fotbal.

La meci asistă 29.854 copii şi însoţitori, după cum au anunţat organizatorii, un nou record.

Partida a fost programată să se dispute cu porţile închise ca urmare a sancţiunii dictate de UEFA după incidentele provocate de suporteri la meciurile cu Spania şi Malta, din luna septembrie.

Conform regulilor UEFA, la partidele cu porţile închise pot asista copii cu vârsta de până în 14 ani, alături de însoţitorii lor.