Probleme medicale pentru Simona la Dubai!

Marea noastră campioană și a doua jucătoarea lumii, Simona Halep, a avut parte de un incident foarte neplăcut în timpul meciului cu Ons Jabeur de la Dubai.

Simona a avut nevoie de intervenția fizioterapeutului pentru a continua meciul. Incidentul s-a petrecut după ce Simona a câștigat setul secund cu 6-2.

Constănțeanca în vârstă de 28 de ani a cerut intervenția fizioterapeutului din cauza unor dureri la spate.

Simonei i s-a aplicat un masaj în zona lombară pentru a putea continua meciul.

Primul set al duelului Simona Halep – Ons Jabeur a fost câștigat fără emoții de tunisiancă, în numai 23 de minute, scor 6-1. Setul al doilea a fost însă controlat autoritar de Simona Halep, care și l-a adjudecat cu 6-2, după 35 de minute.

Acum se joacă setul decisiv (detalii aici). Simona Halep și Ons Jabeur s-au mai întâlnit o singură dată, la turneul de la Beijing din septembrie 2018.

Atunci, Simona Halep s-a retras după primul set, pierdut cu 1-6. Turneul de la Dubai beneficiază de câştiguri totale în valoare de 2.643.670 de dolari, potrivit libertatea.ro