VIDEO surpriză. HAGI despre retrogradarea lui Dinamo

Viitorul  Constanța a câștigat la Ovidiu cu FC Dinamo, scor 1-0, în etapa a șaptea din play-out-ul Ligii 1.

La Ovidiu, Virgil Ghiță a înscris în minutul 17, în urma unui corner.

În minutul 63, șutul lui Fabbrini a fost deviat în bara transversală, iar Dinamo a ratat egalarea.

Am avut un meci foarte greu, echilibrat. Mă bucur că n-am luat gol, am avut șansă, ei au avut o bară. Putea să fie egal fără probleme. În repriza a doua, am jucat mai slab. Jucătorii încă nu au rezistență până în minutul 90. Sper să remediem acest lucru.

Strategia mea e una singură în play-out: să uităm de clasament și să jucăm la victorie în fiecare meci. După aceea ne gândim la locul ocupat, la bani și la altele. Obiectivul numărul 1 a fost să nu retrogradăm, toate echipele se luptă. Am avut meciuri în care am câștigat la limită.

Dinamo, dacă joacă așa, cu siguranță o să fie bine. Mai au două jocuri restante. Au jucat de la egal la egal cu noi, ne-au împins în careu, au avut ocazii. Au nevoie de victorii, de puțin noroc și cred că va fi altceva. Nu vor retrograda“, a spus Gică Hagi, cu MULT REALISM și FAIR PLAY, la DigiSport.