VIDEO Valentin Mihăilă a înscris primul gol pentru Parma, în Cupa Italiei, dar echipa sa a pierdut

Valentin Mihăilă

Antrenorul Roberto D’Aversa l-a aruncat în luptă pe român într-un atac din care mai fac parte Sprocati și Brunetta. Pentru Mihăilă, acesta este al doilea duel cu Lazio în câteva zile, după cel din campionat.

Lazio s-a calificat în sferturile Cupei Italiei, după ce a trecut de Parma, pe teren propriu, scor 2-1. Golul oaspeților a fost înscris de Valentin Mihăilă, românul fiind titularizat pentru prima oară de antrenorul Roberto D’Aversa.

Parolo a deschis scorul pentru Lazio (’23), însă Parma părea să împingă partida în prelungiri după reușita lui Mihăilă (’83), relatează HotNews.

Rezultatul final a fost stabilit în minutul 90, când portarul Colombi a avut ghinion și mingea a intrat în poartă după ce l-a lovit în spate (după lovitura de cap a lui Muriqi).

Ștefan Radu (Lazio) și Reinaldo Radu (Parma) au fost rezerve.