„Câinii”, zdrobiți la Ovidiu! Hagi face ravagii cu noul FARUL

Farul Constanța a învins-o fără drept de apel pe Dinamo, scor 3-0, în runda cu numărul 6 din Liga 1.

Farul a făcut cel mai bun meci al sezonului în fața „câinilor”. Spaniolul Jefte Betancor a dovedit din nou că este un transfer reușit. A deschis scorul în minutul 12, cu un șut plasat din interiorul careului.

Imediat după pauză, Jefte s-a înscris în cursa pentru reușita sezonului. A punctat cu o lovitură din propria jumătate. Rezultatul final a fost stabilit în minutul 57, de George Ganea, în ciuda ocaziilor imense ratate de constănțeni.

Echipa de tineri a celebrului Gică Hagi (ajutat de Cătălin Anton)Farul se instalează confortabil pe loc de play-off în Liga 1. Este pe 4, cu 11 puncte obținute în 6 runde. Are o apărare de invidiat, un singur gol încasat. De cealaltă parte, Dinamo rămâne cu 6 puncte, obținute împotriva celor două formații din Ilfov, Voluntari și Clinceni.

Astfel, Hagi, după victoriile cu Sepsi și Dinamo, dar și după punctele aduse de la UTA și Rapid, începe deja să facă ”ravagii” pe prima scenă, după geniala sa idee de a fuziona Viitorul cu Farul Constanța!

Farul Constanța – Dinamo 3-0

• Au marcat: Jefte ’12 ’53, G. Ganea 57
  • DINAMO: 0 GOLURI, 0 VALOARE!