FCSB pierde pe teren propriu meciul disputat cu Viking Stavanger

FCSB a pierdut cu 1-2 pe teren propriu meciul disputat împotriva formaţiei norvegiene Viking Stavanger, joi seară, în prima manşă a play-off-ului Conference League.

Echipa lui Dică a condus cu 1-0, prin golul marcat de Coman ‘3. Pentru oaspeţi au înscris Kabran ‘5 şi Bjorshol ’35.

FCSB a deschis scorul foarte rapid, în minutul 3, prin Florinel Coman, care a trimis în plasă mingea revenită din transversală după lovitura de cap a lui David Miculescu.

Viking a punctat de două ori după ezitări ale defensivei gazdelor, în minutul 5, prin Kevin Aleksander Kabran, şi în minutul 35, prin Sondre Flem Bjoershol.

Când FCSB părea să controleze meciul, jucătorii lui Nicolae Dică s-au poziţionat greşit la o lovitură liberă a oaspeţilor, iar fundaşul Bjoershol a profitat şi a adus-o pe Viking în avantaj (35).

Returul va avea loc pe 25 august în Norvegia.